TAIDEKÄSITYÖT
Kilpailutöitä yht. 40 kpl
1. SIJA
Iina Karhunen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY koulutuskuntayhtymä
2. SIJA
Tara Haukka, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
3. SIJA
Minna Anttonen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
KUNNIAMAININNAT:
Reetta Flythström, Keuda
Eeva Laine, Tyrvään käsi ja taideteollisuus oppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Laura Lehtonen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Anne Kämäräinen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Joona Jaakola, Tyrvään käsi- ja taideteollisuus oppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Jonna Viljanen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Katja Liisa Voutilainen, Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Mia Haarala Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Karina Kovaleva, Riveria
Marcus Ormaa, Stadin AO
Hanna Heiskanen ja Oosa Mononen, Ylä-Savon ammattiopisto
Jesse Poskiparta, Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
SARJAKUVAT
Kilpailutöitä yht. 15 kpl
1. SIJA
Tero Mäkinen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
2. SIJA
Henna Jokinen, Pekka Halosen akatemia, Keuda
3. SIJA
Pinja Mäkinen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
KUNNIAMAININNAT:
Iiris Mäkinen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Ella Tarvas, Omnia
Verna Sivonen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
JULISTEET
Kilpailutöitä yht. 39 kpl
1. SIJA
Vera Kolyasnikova, Stadin AO
2. SIJA
Nelli Klemetti, Tampereen seudun ammattiopisto, TREDU
3. SIJA
Jessica Juusola, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
KUNNIAMAININNAT:
Sanni Laasala, Keuda (Pekka Halosen Akatemia)
Vivian Hautamäki, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
Tia Saarinen, Stadin AO
Mikki Rinne, Stadin AO
Inka Käsnänen, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
Eeva-Maija Setälä, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Anni Lehto, Stadin AO
Alex Salmijärvi, Luksia
Katja Niemelä, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
GRAFIIKKA
Kilpailutöitä yht. 10 kpl
1. SIJA
Jonna Mustonen Keuda, Pekka Halosen akatemia
2. SIJA
Eira Kela, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
3. SIJA
Mari Pitkänen, Riveria
KUNNIAMAININNAT:
Jonna Takkunen, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
Paavo Havukainen, Omnia
Nora Salonen, Omnia
Piirrostaide
Kilpailutöitä yht. 52 kpl
1. SIJA
Paula Hakala, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
2. SIJA
Ruta Zingnika, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
3. SIJA
Susa Suominen, Koulutuskuntayhtymä Gradia
KUNNIAMAININNAT:
Heidi Manninen, Etelä-Savon ammattiopisto
Kati Lehtonen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Iris Imberg, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Ninni Myyryläinen, Kouvolan seudun ammattiopisto
Jussi Pyykönen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Ella Tarvas, Omnia
Jimi Tiainen, Kouvolan seudun ammattiopisto
Jenna Meriläinen, Ylä-Savon ammattiopisto
Eveliina Tyyskä, Kouvolan seudun ammattiopisto
Mathilda Mikkola, Omnia
TIETOKONEGRAFIIKKA
Kilpailutöitä yht. 38 kpl
1. SIJA
Anniina Enqvist, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
2. SIJA
Simona Ojansuu, Omnia
3. SIJA
Kati Lehtonen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
KUNNIAMAININNAT:
Lucas Tontti, Luksia
Iiris Mäkinen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Emilia Holm, Luksia
Samuli Likolammi, Luksia
Heidi Valli Modoy, Keuda
Liis Kaljo, Keuda
Aava Määttä, Omnia
Taavi Paananen, Careeria
Taina Tervola, Kainuun ammattiopisto
Henri Laukkarinen, Keuda
Ripsa Kakkonen, Keuda
KUVANVEISTO
Kilpailutöitä yht. 12 kpl
1. SIJA
Nedo Tuunainen, Omnia
2. SIJA
Maiju Viljanen, Omnia
3. SIJA
Mervi Suutarinen, Ylä-Savon ammattiopisto
Kunniamaininnat:
Anastasia Jokiranta, Stadin AO
Sini Sundholm, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Kati Vaajasaari, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
VALOKUVAT
Kilpailutöitä yht. 41 kpl
1. SIJA
Mikko Kovanen, Stadin AO
2. SIJA
Mira Hartikainen, Keuda, Pekka Halosen akatemia
3. SIJA
Mervi Suutarinen, Ylä-Savon ammattiopisto
KUNNIAMAININNAT
Enni Ravander-Määttä, Koulutuskeskus Brahe/Mediakeskus Lybecker
Samir Zarrouk, Business college Helsinki
Sera Tanto, Omnia
Johannes John, Keuda, Pekka Halosen akatemia
Margarita Simonova, Keuda
Tom Johansson, Omnia
Miritza Lepistö, Careeria
Iiris Mäkinen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Miro Turkkila, Keuda
Taina Tervola, Kainuun ammattiopisto
Maalaukset
Kilpailutöitä yht. 78 kpl
1. SIJA
Hassan Asad Khatib, Stadin AO
2. SIJA
Jonna Viljanen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
3. SIJA
Tuomo Hämäläinen, Riveria
KUNNIAMAININNAT
Tuomas Tolonen, Omnia
Maiju Viljanen, Omnia
Julia Hovivuori,Tampereen seudun ammattiopisto, TREDU
Valeriia Masliukova-Malova, Kouvolan seudun ammattiopisto
Erika Malmstedt, Omnia
Paavo Havukainen, Omnia
Verna Sivonen, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Siiri Salokannel, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Lotta Liimatta, Kouvolan seudun ammattiopisto
Vilho Malmi, Omnia
Kia Vainikainen, Savon ammattiopisto
Solveig Juslin, Omnia
Rosalina Rosa, Koulutuskeskus Salpaus
Oleg Afonichev, Business College Helsinki
Iiris Kakkuri, Vamia
Kaisa Saano, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Mikael Alanko, Koulutuskeskus salpaus
Animaatiot
Kilpailutöitä yht. 18 kpl
1. SIJA
Heidi Luomalehto, Omnia
2. SIJA
Jimi Gustafsson ja Joona Siljama, Omnia
3. SIJA
Leonardo Barzola, Omnia
KUNNIAMAININNAT:
Inga Rantanen, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Salminen Suvi, Keuda, Pekka Halosen akatemia
Roza Pouru, Omnia
Grigory Maevskiy, Aapo Möttönen ja Valtteri Heino, Omnia
Milja Sissonen, Omnia
Veera Pousi ja Enia Silaste, Omnia
Vilho Malmi, Omnia
Abdulqader Ahmed Taitotalo
Videot
Kilpailutöitä yht. 29 kpl
1. SIJA
Tia Sarström, Keuda, Pekka Halosen akatemia
2. SIJA
Ahmed Nadhim, Omnia
3. SIJA /jaettu
Danyi Zou, Omnia
3. SIJA /jaettu
Madonna Domingos, Saimaan ammattiopisto Sampo
KUNNIAMAININNAT:
Jalal Hajali ja Harith Raad Salih, Omnia
Iiris Mäkinen ja Anniina Enqvist, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Gabriel Heimola, Tyrvään käsi- ja taideteollisuus oppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Eemil Karhula, Venla Hämäläinen, Aino Kataja, Julia Ivanoff, Katri Kaasalainen, Koulutuskeskus Salpaus
Olga Viljakainen, Omnia
Maija Suni, Keuda, Pekka Halosen akatemia
Aaro Rönni, Ikaalisten kauppaoppilaitos, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Anna Batchikoff, Länsirannikon koulutus Oy WinNova
Jimi Gustafsson, Grigory Maevskiy ja Aapo Möttönen, Omnia
Jaana Sandström, Catherine Niiniaro ja Alexey Kuznetsov, Omnia
Toni Pitkänen, Santeri Määttänen ja Luciano de Oliveira, Omnia
Enni Jaakkola, Elli Putikka ja Vilja Rantanen, Omnia
Roza Pouru, Omnia