Suomen ammatillisen koulutuksen kulttuuri- ja urheiluliitto, SAKU ry
Mustanlahdenkatu 3-7 E
33210 Tampere
puh. 0207 55 10 10
sakury@sakury.net
etunimi.sukunimi@sakury.net

SAKU ry:n opiskelijoiden kulttuurin kehittämisryhmä:

TUKIstars-kehittämisryhmän puheenjohtaja:
Arja Wahlberg-Jauho, Stadin ammattiopisto
arja.wahlberg-jauho@edu.hel.fi

Juho Aholaakko, Kiipulan ammattiopisto
musiikkilajien sarjavastaava      juho.aholaakko@kiipula.fi

Merja Eerikäinen,Stadin ammattiopisto
kuvataiteiden sarjavastaava      merja.eerikainen@edu.hel.fi

Juhani Hakuli, Kanneljärven opisto
majoituksen sarjavastaava      juhani.hakuli@kannelopisto.fi

Tarja Hiltunen, Edupoli Porvoo
näyttämötaiteen sarjavastaava      tarja.hiltunen@edupoli.fi

Mira Huotari, Gradia, Jyväskylä
tanssin sarjavastaava
mira.huotari@gradia.fi

Kati Jokela, Luksia
kati.jokela@luksia.fi

Janne Jousiaho, Keuda
tanssin sarjavastaava
janne.jousiaho@keuda.fi

Sari Karjalainen, Stadin ammattiopisto
projektipäällikkö SAKUstars 2020
sari.karjalainen@edu.hel.fi

Tuija Kokkonen, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
kilpailupäällikkö SAKUstars 2021
tuija.kokkonen@ysao.fi

Tomi Luomi, Ylä-Savon ammattiopisto
kirjoitussarjojen sarjavastaava
tomi.luomi@ysao.fi

Kiira Marjala, Ammattiopisto Spesia Oy
kirjoitussarjojen sarjavastaava
kiira.marjala@spesia.fi

Katri Melanen, Hengitysliitto ry Ammattiopisto Luovi
kuvataiteiden sarjavastaava
katri.melanen@luovi.fi

Venla Paajanen, Koulutuskeskus Salpaus
kuvataiteiden sarjavastaava
venla.paajanen@salpaus.fi

Tiina Parantainen, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
tiina.parantainen@sedu.fi

Arto Poussu, Oulun seudun ammattiopisto    musiikkilajien sarjavastaava
arto.poussu@osao.fi

Riina Sunila, SASKY Koulutuskuntayhtymä
Kisaemo SAKUstars 2019
riina.sunila@sasky.fi

Minna Vaattovaara, Savon ammattiopisto
seremonioiden sarjavastaava
minna.vaattovaara@sakky.fi

Pekka Widenoja, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos
musiikkilajien sarjavastaava
pekka.widenoja@sasky.fi

Leena Wiikari, Omnia
kuvataiteiden sarjavastaava
leena.wiikari@omnia.fi

Terhi Lehmussaari, SAKU ry     ryhmän sihteeri, kisatoimisto- ja ilmoittautumisjärjestelmän sarjavastaava
terhi.lehmussaari@sakury.net